Farmy solarne


Farmy solarne w zasadzie mają charakter czysto inwestycyjny, nastawiony na maksymalizacje zysków płynących z produkcji energii zwłaszcza w okresie subsydiowania technologii fotowoltaicznych.

Zatem jedyne co należy przemyśleć to czy taki charakter inwestycji jest dla nas atrakcyjny finansowo, a ryzyko wynikające z silnej zależności od regulacji prawnych jest dla nas akceptowalne.

Dalej to już tylko kwota pieniędzy jaką chcielibyśmy przeznaczyć na inwestycję i profesjonalny partner do jej realizacji, który przeprowadzi inwestora przez cały cykl inwestycyjny tak aby powstała w ten sposób farma fotowoltaiczna o najbardziej zbliżonych parametrach do oczekiwań inwestora.

Trzeba tu szczególnie podkreślić, że każdy inwestor chce aby jego inwestycja była jak najniższa w kosztach realizacji i odnosi to bardzo często do krótkiego czasu jej budowy, całkowicie pomijając okres długoterminowej eksploatacji. Jest to niestety poważny błąd, który w okresie min. 25 letniej eksploatacji farmy może nas sporo kosztować. Nie koniecznie muszą to być straty w nieprzewidywanych kosztach utrzymania i eksploatacji ale w dużej mierze mogą to być straty wynikające z mało uchwytnej dla inwestora zaniżonej z różnych powodów produkcji energii.
To czego nie wyprodukujemy z uwagi na awarie czy zaniechania serwisowe, błędy w założeniach projektowych i oczywiście z uwagi na jakość zastosowanych komponentów farmy solarnej zbiera się wat do wat i jest realnie policzalne w utraconych korzyściach.

Zatem firma realizująca tego typu inwestycje musi być nie tylko instalatorem i dostawcą usług serwisowych. Przede wszystkim musi być Partnerem inwestora na wielu płaszczyznach realizacji takiej inwestycji.

Nasza firma oprócz oczywistej profesjonalnej realizacji farm fotowoltaicznych jest dla swoich klientów właśnie takim Partnerem biznesowym.
Doradzając i dbając o efekt końcowy z realizowanej inwestycji stajemy się integralną częścią tej inwestycji.

 

Przykład wyglądy profesjonalnej farmy solarnej:

farma solarna

  • Monitoring
  • Gram w zielone
  • Solar-Log 1200 – Monitoring PV

Kontakt do nas

Szybki kontakt do naszych przedstawicieli. Odpowiemy na każde zapytanie, przedstawimy najbardziej optymalną ofertę dla Ciebie oraz wyjaśnimy wątpliwości.

Kontakt do nas

SOLTeam Sp. j.
ul Wyszyńskiego 28
95-035 Ozorków

biuro@solteam.pl
kontakt do nas+48 501 021 783

Materiały do pobrania

Zbiór materiałów dla kupujących panele słoneczne lub chcących zainwestować w fotowoltaikę.

fotowoltaika

Pompy ciepła, Fotowoltaika

Zapoznaj się z naszymi materiałami, katalogami, poradnikami

Newsletter