Monitoring PV


Monitoring fotowoltaiki: Solar-Log z całą pewnością jest tym czego każdy użytkownik własnej elektrowni słonecznej będzie potrzebował.

Jeśli mamy już instalację fotowoltaiczną to znaczy, że jest to początek naszej przygody z niezależnością energetyczną. Ale czy oznacza to, że możemy już tylko konsumować naszą własną energię i nie martwić się o nic. Brak problemów z eksploatacją instalacji fotowoltaicznej w okresie minimum 25 lat jest mało prawdopodobny. Czy jest na to jakaś rada?

Odpowiedź jest prosta – System monitoringu Solar-Log.

Solar-log 1200

Przykładowe wizualizacje danych z monitoringu

Monitorowanie samodzielnie jest oczywiście możliwe. Dostarczane z Solar-Logiem oprogramowanie Solar-Log™ WEB Classic 2nd Edition dla instalacji do 30 kWp jest darmowe. Pozwala na kontrolę elektrowni w podstawowym zakresie parametrów.

Jeśli potrzebujemy bardziej zaawansowany monitoring instalacji PV wówczas oprogramowanie Solar-Log™ WEB Professional pozwala na wiele więcej niż tylko prostą weryfikację stanu produkcji. Pozwala na zdalną konfigurację, odczyt parametrów jakościowych pracy instalacji, a wszystko to przekazywane jest bezpośrednio do profesjonalisty opiekującego się Państwa instalacją po to by elektrownia wyprodukowała możliwe najwięcej energii w danym czasie. Całość działań polega w tym wypadku na pilnowaniu aby jakiekolwiek zdarzenia, awarie i czynniki nie powodowały strat w produkcji.

Dlatego właśnie systemy monitoringu stały się nieodłącznym elementem farm fotowoltaicznych, ponieważ usterki często pozostawały niezauważone. Ponadto czy można być pewnym, że dany system produkuje na maksimum wydajności? Czy ktoś sprawdza takie dane regularnie? Tymczasem w przypadku przestojów szczególnie bolesne są straty produkcji podczas najbardziej słonecznych dni.

Sensor BoxSystem Solar-Log to przystępny i efektywny sposób na monitorowanie elektrowni fotowoltaicznych. Zapewnia on zarówno podsumowanie liczbowe całego systemu, jak i dane bardziej szczegółowe. Monitoruje elektrownię na bieżąco i informuje o wszystkich nieprawidłowościach.

Wciągu kilku minut wysyła wiadomość SMS lub e-mail z opisem problemu co pozwala na racjonalne podejmowanie decyzji o wzywaniu serwisu.

Broszura dla użytkownika – Profesjonalne monitorowanie i zarządzanie instalacją fotowoltaiczną

Broszura dla instalatora – W skrócie o korzyściach i możliwościach monitoringu Solar-Log™

Przykładowe ekrany z monitoringu PV:
monitoring-fotowoltaiki

  • Gram w zielone

Kontakt do nas

Szybki kontakt do naszych przedstawicieli. Odpowiemy na każde zapytanie, przedstawimy najbardziej optymalną ofertę dla Ciebie oraz wyjaśnimy wątpliwości.

Kontakt do nas

SOLTeam Sp. j.
ul Wyszyńskiego 28
95-035 Ozorków

biuro@solteam.pl
kontakt do nas+48 501 021 783

Materiały do pobrania

Zbiór materiałów dla kupujących panele słoneczne lub chcących zainwestować w fotowoltaikę.

fotowoltaika

Pompy ciepła, Fotowoltaika

Zapoznaj się z naszymi materiałami, katalogami, poradnikami

Newsletter