17.09.2013

Przed systemem aukcyjnym będzie kolejna nowelizacja Prawa energetycznego?


Prace nad przygotowaniem ustawy o OZE, w której znajdzie się nowy system wsparcia w postaci aukcji, mogą potrwać jeszcze wiele miesięcy, a samo wdrożenie mechanizmów systemu aukcyjnego może potrwać nawet półtora roku – ocenia „Rzeczpospolita”.

Ministerstwo Gospodarki przedstawi dzisiaj schemat nowego systemu wsparcia dla OZE, czyli systemu aukcyjnego. Jak informuje „Rzeczpospolita”, nie doczekamy się jednak całego projektu ustawy o OZE, która zawiera nowy model wspierania inwestorów w branży energetyki odnawialnej, a poznamy jedynie założenia systemu aukcyjnego.

„RZ” dodaje, że prace nad szczegółami nowego systemu wsparcia dla energetyki odnawialnej mogą potrwać jeszcze wiele miesięcy, a samo jego wdrożenie może potrwać ponad rok. – Ze względu na to, że projektowane przepisy powstają dziś w dwóch ośrodkach decyzyjnych – MG i kancelarii premiera, do kompromisu jeszcze długa droga – informuje „RZ” powołując się na informatora z kancelarii premiera.

Mając na uwadze fakt, że dotychczasowe opóźnienie w przyjęciu nowych przepisów sięga już prawie 3 lat, a także fakt, że Polsce grożą kary za niewdrożenie unijnych przepisów dla energetyki odnawialnej, których wysokość może sięgnąć ok. 200 mln zł, rząd musi szybciej wdrożyć do polskiego prawa wymagane przez UE rozwiązania dla OZE.

Stąd – jak informuje „RZ” – w rządzie powstał pomysł przygotowania kolejnej, po małym trójpaku, nowelizacji Prawa energetycznego, w której zostaną zawarte przepisy z unijnych dyrektyw energetycznych. Kolejna nowelizacja Prawa energetycznego zawierająca przepisy, których zabrakło w małym trójpaku, miałaby zostać przyjęta przed regulacjami zawierającymi założenia systemu aukcyjnego.

Źródło: gramwzielone.pl

Podobne zagadnienia:

Kontakt do nas

Szybki kontakt do naszych przedstawicieli. Odpowiemy na każde zapytanie, przedstawimy najbardziej optymalną ofertę dla Ciebie oraz wyjaśnimy wątpliwości.

Kontakt do nas

SOLTeam Sp. j.
ul Wyszyńskiego 28
95-035 Ozorków

biuro@solteam.pl
kontakt do nas+48 501 021 783

Materiały do pobrania

Zbiór materiałów dla kupujących panele słoneczne lub chcących zainwestować w fotowoltaikę.

fotowoltaika

Pompy ciepła, Fotowoltaika

Zapoznaj się z naszymi materiałami, katalogami, poradnikami

Newsletter