23.08.2013

J. Piechociński: ustawa o OZE trafi do podpisu prezydenta jeszcze w tym roku


Minister gospodarki Janusz Piechociński przekazał dzisiaj informacje o ostatnich ustaleniach w sprawie harmonogramu przyjęcia tzw. dużego trójpaku, czyli nowego prawa dla polskiego rynku energetycznego, w tym ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Janusz Piechociński zapewnił dzisiaj, że zgodnie z ustaleniami z premierem Donaldem Tuskiem, rząd będzie dążyć do przyjęcia projektów ustaw energetycznych z tzw. dużego trójpaku jeszcze w tym roku i że do końca roku ustawy z dużego trójpaku trafią do podpisu prezydenta.

Wypowiadając się na temat nowego modelu wsparcia energetyki odnawialnej, który znajdzie się w ustawie o OZE, Janusz Piechociński ocenił, że „polska energetyka odnawialna ma być budowana na zasadzie wsparcia na poziomie zakupu czy instalowania technologii, a ma być maksymalnie rynkowa w obszarze bieżącej eksploatacji”.

Minister Gospodarki dodał, że „brak ostatecznych rozstrzygnięć kwestii wsparcia dla odnawialnych źródeł energii jest istotnym elementem niepewności dla realizowania inwestycji w konwencjonalne źródła energii” i ocenił, że polski sektor energetyczny wymaga nowych inwestycji, których wartość powinna wynieść ok. 60-70 mld zł – bez uwzględnienia kosztów elektrowni jądrowej.

Źródło: gramwzielone.pl

Podobne zagadnienia:

Kontakt do nas

Szybki kontakt do naszych przedstawicieli. Odpowiemy na każde zapytanie, przedstawimy najbardziej optymalną ofertę dla Ciebie oraz wyjaśnimy wątpliwości.

Kontakt do nas

SOLTeam Sp. j.
ul Wyszyńskiego 28
95-035 Ozorków

biuro@solteam.pl
kontakt do nas+48 501 021 783

Materiały do pobrania

Zbiór materiałów dla kupujących panele słoneczne lub chcących zainwestować w fotowoltaikę.

fotowoltaika

Pompy ciepła, Fotowoltaika

Zapoznaj się z naszymi materiałami, katalogami, poradnikami

Newsletter