11.06.2013

W. Pietrewicz: finalny projekt ustawy o OZE najpóźniej za dwa miesiące


Wiceminister gospodarki skomentował stan prac nad projektem ustawy o OZE podczas debaty zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą”.

Zdaniem Witolda Pietrewicza, prace nad dużym trójpakiem energetycznym, w skład którego wchodzi ustawa o OZE, nabiorą tempa po przyjęciu przez parlament poselskiego projektu nowelizacji Prawa energetycznego, czyli tzw. małego trójpaku, co może nastąpić – zdaniem wiceministra gospodarki – „jeszcze przed parlamentarnymi wakacjami”.

– Odczuwamy już zniecierpliwienie w związku z przedłużającymi się pracami nad ustawą, ale trudno w niełatwym temacie o konsensus dobry dla wszystkich. Trzeba ustalić poziom wsparcia oraz to, kogo i w jakim zakresie tym obciążyć. Jeśli obywateli, to pytanie na ile jest na to akceptacja społeczna. Chcemy, by sektor OZE się rozwijał, ale nie może to naruszać konkurencyjności innych obszarów gospodarki. Dlatego lepiej poczekać jeszcze miesiąc czy dwa i mieć dobrą ustawę, a nie potem znowu zaczynać tę dyskusję od nowa – „RZ” cytuje wiceszefa resortu gospodarki.

Ministerstwo Gospodarki zleciło wykonanie analiz kosztowych dla poszczególnych technologii OZE, które mają zostać objęte wsparciem w nowej ustawie o OZE, Instytutowi Energetyki Odnawialnej. Na podstawie danych z IEO resort gospodarki zaktualizuje wartości wsparcia dla poszczególnych grup źródeł odnawialnych – w stosunku do poziomów wsparcia przyjętych w projekcie ustawy o OZE z października 2012 r.

Witold Pietrewicz w wypowiedzi dla „RZ” zaznaczył, że projekt ustawy o OZE, nad którym pracuje aktualnie Ministerstwo Gospodarki, ma być projektem nie kolejnym, a finalnym i ma stanowić „nowe otwarcie dla rynku OZE i podmiotów na nim funkcjonujących.

Źródło: gramwzielone.pl

Podobne zagadnienia:

Kontakt do nas

Szybki kontakt do naszych przedstawicieli. Odpowiemy na każde zapytanie, przedstawimy najbardziej optymalną ofertę dla Ciebie oraz wyjaśnimy wątpliwości.

Kontakt do nas

SOLTeam Sp. j.
ul Wyszyńskiego 28
95-035 Ozorków

biuro@solteam.pl
kontakt do nas+48 501 021 783

Materiały do pobrania

Zbiór materiałów dla kupujących panele słoneczne lub chcących zainwestować w fotowoltaikę.

fotowoltaika

Pompy ciepła, Fotowoltaika

Zapoznaj się z naszymi materiałami, katalogami, poradnikami

Newsletter