02.07.2013

Kancelaria Premiera komplikuje przyjęcie dużego trójpaku


Jak informuje dzisiaj serwis wnp.pl, Stały Komitet Rady Ministrów zablokował przyjęcie przez rząd projektu ustawy o OZE w nieupublicznionej wersji ze stycznia 2013 r.

Według wnp.pl, w piśmie z 17 kwietnia Michał Deskur z SKRM informuje wiceministra gospodarki Tomasza Tomczykiewicza, że w związku z zaakceptowaniem przez rząd projektu małego trójpaku SKRM uznaje prace nad projektami ustaw tzw. dużego trójpaku energetycznego w wersji przedstawionej w styczniu 2013 r. „ za zakończone i kieruje ww. projekty a/a”. Ponadto, w piśmie do wiceministra gospodarki SKRM informuje, że „decyzją Przewodniczącego stałego komitetu RM niezbędne jest przeprowadzenie przez Pana Ministra szczegółowej analizy z udziałem Ministra Spraw Zagranicznych i przesądzenie, które kwestie nieujęte w ww. projekcie poselskim wymagają uregulowania bądź doregulowania w formie projektu rządowego”. Cytowane wyżej pismo zostało opublikowane przez Rządowe Cetrum Legislacyjne dopiero 28 czerwca 2013 r.

Jak zwraca uwagę wnp.pl, chociaż SKRM w kwietniu przerwał prace nad projektem ustawy o OZE ze stycznia 2013 r. kilka dni wcześniej premier Donald Tusk zapewniał, że projekt ustawy o OZE zostanie przyjęty przez rząd w ciągu kilku tygodni. Wnp.pl powołuje się ponadto na wiceministra gospodarki Jerzego Pietrewicza, który kilka dni temu zapewniał, że kilka tygodni po przyjęciu małego trójpaku (co nastąpiło w piątek 21 czerwca br.), „rynkowi zostaną pokazane nowe założenia związane z trójpakiem energetycznym”.

Ostatnim upublicznionym przez rząd projektem ustawy o OZE jest wersja z października 2012 r. Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki w dalszym ciągu konsekwentnie omawiają projekt z października podczas prowadzonych przez nich prelekcji na branżowych konferencjach … zaznaczając przy tym, że założenia systemu wsparcia wskazanego w projekcie październikowym są już nieaktualne.

Źródło: gramwzielone.pl

Podobne zagadnienia:

Kontakt do nas

Szybki kontakt do naszych przedstawicieli. Odpowiemy na każde zapytanie, przedstawimy najbardziej optymalną ofertę dla Ciebie oraz wyjaśnimy wątpliwości.

Kontakt do nas

SOLTeam Sp. j.
ul Wyszyńskiego 28
95-035 Ozorków

biuro@solteam.pl
kontakt do nas+48 501 021 783

Materiały do pobrania

Zbiór materiałów dla kupujących panele słoneczne lub chcących zainwestować w fotowoltaikę.

fotowoltaika

Pompy ciepła, Fotowoltaika

Zapoznaj się z naszymi materiałami, katalogami, poradnikami

Newsletter